Emlékparkot avattak Gulácsy Lajos néhai kárpátaljai református püspök emlékére Munkácson

2017. január 09., címkék: gulácsy lajos, kárpátaljai reformátusok (kre)

Gulácsy Lajos néhai kárpátaljai református püspök és a sztálini terror által hitükért meghurcoltak emlékének szentelt, a magyar állam támogatásával létesített parkot és emlékművet avattak fel ünnepélyesen vasárnap Munkácson.

Református kis nagy ember

2016. november 06., címkék: In memoriam, gulácsy lajos, in memoriam

Bogárdi Szabó István dunamelléki püspök, zsinati elnök megemlékező sorai Gulácsy Lajosról.

Elhunyt Gulácsy Lajos

2016. november 06., címkék: In memoriam, kárpátaljai egyházkerület, gulácsy lajos, in memoriam

Életének 92. évében vasárnap elhunyt Gulácsy Lajos, a Kárpátaljai Református Egyház nyugalmazott püspöke. Temetése november 8-án közép-európai idő szerint 12 órakor lesz Munkácson.

„Nem káromkodtak, hanem imádkoztak”

2015. január 31., címkék: málenkij robot, gulácsy lajos, Kárpátalja, kárpátalja

A kárpátaljai „málenkij robot" emlékére rendeztek kiállítást a budai várban. A január 29-i megnyitón beszédet mondott a lágert megjárt Gulácsy Lajos nyugalmazott kárpátaljai református püspök, akit fel is köszöntöttek kilencvenedik születésnapja alkalmából. A kárpátaljai magyarok 1944-es deportálását bemutató tárlat február 26-ig tekinthető meg a Magyarság Házában.

Hálaadás Gulácsi Lajos tiszteletére

2015. január 20., címkék: kárpátaljai reformátusok (kre), gulácsy lajos

A nyugalmazott kárpátaljai református püspököt kilencvenedik születésnapja alkalmából köszöntötték január 11-én.

„Ahova ember nem menne”

2014. április 15., címkék: imanap az európai romákért, gulácsy lajos, cigánymisszió, országos cigánymissziós találkozó

Tiszaföldvár, Üllő, Kiskunhalas, Szatmárcseke, Budapesten a Hős utca vagy a nyolcadik kerület – csak néhány abból a harminc településből, ahol reformátusok cigánymisszióval foglalkoznak. Az évek óta zajló helyi kezdeményezéseket a Zsinati Missziói Iroda próbálja felkarolni, tavaly őszi ülésén a Zsinat elfogadta a Magyarországi Református Egyház cigánymissziós stratégiáját. A dokumentum három kulcsfogalma – megbékélés, egészség, reménység – köré országos találkozót és imanapot szerveztek idén április 12-én Budapesten.

Tudom, ki az én Atyám!

2011. november 07., címkék: evangélizáció, leányfalu, gulácsy lajos, evangelizáció, pócsmegyer

Gulácsi Lajos nyugalmazott kárpátaljai református püspök evangelizációs istentiszteleteket tart november 11-én, 12-én és 13-án Leányfalun, valamint Pócsmegyeren. Az alkalmak központi témája: tudom, ki  az én Atyám!

Református személyiségeket is kitüntettek március 15. alkalmából

2011. március 14., címkék: kitüntetés, reformátusok lapja, Hírek, gulácsy lajos, bod péter ákos, kobzos kiss tamás, márkus mihály

Több nyugalmazott református püspök és lelkipásztor, református iskola tanára és intézmény munkatársa vehetett át állami kitüntetést az elmúlt napokban nemzeti ünnepünk alkalmából.

Húsz éve szervezték újjá a királyhágómelléki és az erdélyi nőszövetséget

2010. június 07., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, erdélyi egyházkerület, nőszövetség, konferencia, Határon túl, gulácsy lajos, nagybánya

Nagybányán tartják a Királyhágómelléki Református Egyházkerület Nőszövetségének XI. konferenciáját július 24-én.

Visszapillantó – Gulácsy Lajos és Csűry István püspökök a Duna Televízió Élő egyház című műsorában

2010. január 25., címkék: duna televízió, csűry istván, Határon túl, gulácsy lajos, vallási műsor

A Duna Televízió vallási hírmagazinja vasárnapi adásában egyebek mellett beszámolt Csűry István királyhágómelléki püspök nagyváradi beiktatásáról, valamint a Gulácsy Lajos nyugalmazott kárpátaljai püspök tiszteletére tartott munkácsi hálaadó istentiszteletről.

„Az Úr az én kősziklám...” - Gulácsy Lajos nyugalmazott püspököt köszöntötték Munkácson

2010. január 11., címkék: Határon túl, gulácsy lajos, hálaadó istentiszetelet, születésnap, munkács

Gulácsy Lajos, a Kárpátaljai Református Egyház tiszteletbeli püspöke, a munkácsi gyülekezet lelkésze 85. születésnapja alkalomból szervezett hálaadó istentiszteletre igen sokan eljöttek a Latorca-parti város református templomába, hogy köszöntsék az ünnepeltet. Hogy együtt emlékezzenek azokra az évekre, melyek komoly megpróbáltatást jelentettek a sokat megélt kárpátaljai magyarság számára: amikor elhurcolták a férfilakosság zömét, csak azért, mert magyarnak születtek. Amikor csak a lelkipásztorok tartották az emberekben a lelket, s akkor koholt vádak alapján őket is száműzték. Abban a reményben, hogy a pásztor nélkül maradt nyáj szétszéled.

„Utat mutatni az üdvösség felé”

2010. január 10., címkék: önéletrajz, születésnap, gulácsy lajos, Határon túl

Gulácsy Lajos református lelkész, a Kárpátaljai Református Egyház nyugalmazott püspöke a napokban töltötte be 85. évét. „Életútja tanúságtétel a hitben való kitartásról egy embert és lelket próbáló korban” – olvassuk róla. Pályája a kárpátaljai ébredési mozgalomban indul, majd a kommunista hatóságok meghurcolják, és hét évet tölt egy kazahsztáni lágerben. 1994 és 1998 között tölti be a püspöki tisztséget. Idős kora ellenére a munkácsi református gyülekezet és a helyi cigánygyülekezet lelkipásztoraként ma is szüntelenül dolgozik. A tiszteletbeli püspök születésnapja és nyugdíjba vonulása alkalmából vasárnap délután tartottak hálaadó istentiszteletet a munkácsi református templomban.

A tiszteletbeli püspököt köszöntik - hálaadó ünnepség a 85 éves Gulácsy Lajos születésnapja és nyugdíjba vonulása alkalmából

2010. január 05., címkék: Határon túl, gulácsy lajos, hálaadó istentiszetelet, születésnap, munkács

Gulácsy Lajos tiszteletbeli püspök 85. születésnapja és nyugdíjba vonulása alkalmából tartanak hálaadó istentiszteletet 2010. január 10-én 14 órai kezdettel a munkácsi református templomban.